Cumhuriyet Halk partisi Elazığ il örgütü son bir yıl içinde çok önemli olaylar yaşıyor. Elazığ il teşkilatı MYK kararıyla görevden alındıktan sonra tüzük hükümleri hiçe sayılarak disiplin kurulu dağıtıldı. Parti meclis kararıyla oluşturulan yeni disiplin kurulu Bir önceki görevden alınan il başkanı başta olmak üzere gençlik kolları il başkanı Cumhuriyet Halk partisi Elazığ il başkan adayları ve seçilmiş il delegeleri bunun yanında mevcut atanan yönetime biat etmeye üyeler kurul kararı ile ihraç edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ il başkan adaylarından Ali Fuat Gürgöze; Elazığ’da haksız hukuksuz ve parti tüzüğüne aykırı alınan kararları ne biz nede üyeler tanımıyor. Bu oldu bittiye getirilmek istenen ihraçları kabul etmiyoruz. Genel merkezi bilgilendirdik ancak üretilmedi. Bizler yaşadığımız ilde Cumhuriyet Halk Partisi’nin birtakım oyunlar ile genetiğinin değiştirilmesini, devrimci karakterinin biat kültürü ve çevrilmesini kabul etmiyoruz. Bir kişinin kararı ile 45 derece bir kalemde silinemez. Alınan Bu karar parti tüzüğüne aykırıdır. Partinin tüzüğünü ayakları altına kalıp çiğner gün gelir bunun hesabını öderler. Cumhuriyet Halk Partisi 100 yaşını doldurmuş Dünya demokrasi tarihinde güzide bir yer almış bir partidir. Bu partinin tüm üyeleri bunun bilincindedir. Cumhuriyet Halk Partisi üye ve delegeleri hiç kimseye boyun eğmez, kimsenin baskılarına karşı susmaz, devrimci karakteri ile mücadele eder. Biz de bu mücadelenin daha üst seviyeye gelmesi için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Sonunda devrimci ve kazanacağım. Dedi.

Haber sitemizin edindiği bilgiye göre salı günü Elazığ Fevzi çakmak Mahallesi’nde bulunan perşembe pazarında saat 19 itibarıyla otobüslerin Ankara’ya doğru yola çıkacağı, Ankara’da gerekli görüşmeleri yapıp sonuç alınır aynı gün Elazığ’a geri döneceklerini, sonuç alınmaz ise sonuç alınana kadar Ankara’da genel merkezin karşısında çadır açarak bu hukuksuzluğu seslerini yükselterek haykıracaklarını ve eylemlerinin sonunda kendilerinin kazanacaklarını söylediler.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ il örgütü üyeleri milletvekili Gürsel Erol kendisine göre şekillendirdiği bu durumdan çıkış yolu arıyor. Bu çıkış yolu biraz gürültülü olacağı, genel merkez üyelerin taleplerini görmezden gelirse kamuoyunda büyük bir rahatsızlık olacağı şimdiden görülüyor.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?