Cumhuriyet Halk partisi Elazığ il delege ve üyeleri Elazığ’da hukuksuz ve tüzüğe aykırı olarak oluşturulan disiplin kurulunun keyfi kararlarıyla 45 il delegesi ile birlikte il başkan adaylarını disiplin kurulu kararıyla parti’den ihraç etmesi parti içindeki il delege ve üyeleri bu hukuksuzluğun önüne geçmek için Ankara’ya CHP genel merkez binasının önüne gitmek için hazırlık yapmaya itti.

Aldığımız bilgilere göre, Cumhuriyet Halk partisi Elazığ il disiplin kurulunun yeni Cumhuriyet Halk partisi Elazığ milletvekili Gürsel Erol’un dayatmaları ile aldığı kararlar parti üyelerini çok rahatsız etmiş.

Tüzüğe aykırı oluşturulan disiplin kurulunun keyfi kararlarıyla 45 delege ve il başkan adaylarının parti’den ihraçına karşı üye ve delegelerin verdiği mücadele bir üst safahaya geçtiği, önümüzdeki günlerde üye ve delegelerden oluşan yaklaşık 80 kişinin CHP genel merkezine gidip sorun çözülene kadar genel merkezin merdivenlerinde oturacağını, izin verilmez ise genel merkezinin karşısında boş bir alana çadır açılarak sorun çözülene kadar eylemlerini sürdüreceklerini ve bu eylem sonucunda kendilerini haklı olduğu için kazanacaklarını söylediler.

Ankara’ya gidecek grubun öncülerinden haber sitemize yapılan açıklamada; “hak hukuk adalet diyen bir partinin kendi içinde bu kıyımı yapabileceğine inanmıyoruz. Bu kıyımı ve bu adaletsizliği Gürsel Erol dan başka kimse yapamaz. Gürsel Erol’un Bu hukuksuz kararlarını tanımıyoruz. Mücadelemiz hukukun dışına çıkmama kaydıyla sonuna kadar devam edecek ve herkes böyle bilsin” dedi.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?