Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ milletvekili Gürsel Erol Elazığ’dan yayın yapan YouTube kanalında, kanalın yönetim kurulu başkanı ve aynı zamanda moderatörlüğünü yapan Zülfü Bal’ın sorularını yanıtlarken yine bilindiği gibi Gürsel Erol Gürsel Erol’luğunu yaptı. Bir soru üzerine Erol; Elbette milletvekili adaylık sıralamamı kendim yapacağım, bu benim tasarrufum diyerek Genel Merkezi, Parti meclisini, Elazığ il örgütünü, yöneticilerini ve hatta üyelerini yine yok saydı.

Gürsel Erol kendisini partiden ve örgütten üstün görmesi yeni değil. 2018 genel seçimlerinde seçim kampanyası döneminde de aynı şeyleri yapıyordu. Adaylığı kesinleşinceye kadar kuzu, adaylık kesinleştikten sonra kurt olmuştu. Erol seçim kampanyası sırasında Kılıçdaroğlu’nun tek bir resmini hiçbir aracının üstüne koymayarak, kendisini Türkiye’nin ilk birinci sıra milletvekili olarak adayı olarak açıklayan Kılıçdaroğlu’nu yok sayabildi. Bu kin ve nereden geliyor anlamak zor!

Manşet 23 kanalına katılan Erol her konuşmasında “ben” kelimesine vurgu yaparak, örgütsüz bir milletvekili imajı çizdi. Zaten Elazığ giriş ve çıkışlarında bilbordlar da “Elazığ’a hizmet benim işim” yazdırarak ben odaklı siyasetini tesçilleştirmişti.

Gürsel Erol kendisini o makama getiren parti örgütüne FETÖ’nün TSK’ya uyguladığı tuzağın aynısını yaptı. Kendisine biat etmeyen il başkan adayları ve seçilmiş delegeleri seçime sokturmamak için disiplin kuruluna sevk edip, bu delegelerin seçme ve seçilme hakkını elinden gasp ederek aldı. Buradaki kumpas yine ben odaklı siyaset üzerine kurulmuştu.

Genel Merkez bu sürece sesiz kalarak örtülü destek veriyor. Gürsel Erol parti hukuku olarak bilinen Tüzüğü ayağının altına alarak çiğnemiş, partinin Genel merkezi ise “ben” odaklı siyasete yeşil ışık yakmasına, Gürsel Erol’un Elazığ üyelerini yok saymasına razı olmuştur.

Aldığımız bilgiye göre, Elazığ delege ve üyeleri Ankara’ya gitmek ve bu hukuksuzluğun giderilmesi için CHP Genel Merkezinin uyarılmasını, sonuç alınmadığı taktirde 2 otobüz insan ile CHP Genel Merkezi önünde sonuç alıncaya kadar oturma eylemi yapacak. CHP’yi bu duruma düşüren Gürsel Erol “ben” odaklı siyaseti devam etire dusun, siyasi hayatını tehlikeye soktuğunun farkında değil.  

Buradan iddia ediyoruz!

Önümüzdeki dönem Gürsel Erol Bingöl milletvekili adayı oda ya olur, ya olmaz…

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?