Cumhuriyet Halk Partisi’nden ihraç edilen il başkan adaylarından Ali Fuat Gürgöze ihraçların parti tüzüğüne aykırı oluşturulan disiplin kurulunun suç işleyerek aldığı bir karar olduğunu açıkladı. Gürgöze haber sitemize verdiği demeçte, du disiplin kurulu meşru değildir. Kaldı ki, meşru olsa bile aldıkları karar tüzüğe aydırıdır. Bu disiplin kuruluna ihraç edin talimatını veren milletvekili yarın disiplin kurulu hukuk önünde tarzminat cezalarına mahruz kaldığında bu kurulun üyelerine sahip çıkmayacağı ve bu arkadaşları zor durumda bırakacağını açıkladı.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ teşkilatında son günlerde ihraçların başladığı bir dönem yaşıyoruz. İhraç edilenlerden il başkan adaylarından Ali Fuat Gürgöze ihraçlarının bir komplo olduğunu, bu komplonun da bizzat milletvekili tarafından kendilerini kongrede aday olmalarının önünün kesilmek istendiğini anlatarak hukuk önünde sorumluları mahkum ettireceklerini açıkladı.

Gürgöze; Gürsel Erol milletvekili seçildiğinde onun aday olması için karar deferine atılan imzalardan biri benim imzamdır. Yani bu gün bizlere kumpası kuran muhteremin milletvekili olmasında bizlerin imzası var. Bizlere düşmanlık yapsın diye milletvekili olması için genel merkeze biz önerdik. Hata yapmışız. Milletin vekili olmayı hak etmiyormuş. Ben şahsen CHP üyelerinden Gürsel Erol’u milletvekili olsun diye harcadığım çabadan dolayı özür diliyorum.

Bir milletvekili Disiplin kurulu başkanına “talimatımdır, Ali Fuat Gürgöze’yi ihraç edeceksin” diyebiliyorsa tuz kokmuştur. Disiplin kurulu başkanı Ali Fuat Gürgöze’yi ihraç edemediği için kendisinin disiplin kurulu başkanlığından istifası isteniyor ve bu istifa gerçekleşiyorsa daha da vahimdir. Sahte bilgi ve evraklar ile Disiplin kurulu 6 aydır toplanmadı diyerek parti meclisinden disiplin kurulu topyekün görevden alınıyorsa bu artık bir skandal olması gerekiyor. Yeni oluşturulan disiplin kurulu başkanının 2011 seçimlerinin hemen ardından parti aracıyla uygnsuz yakalanması ve yine parti üyelerimiz tarafından dövülmesi, bu kadar kabahati büyük olan bir kişiyi getirip disiplin kurulu başkanı yaparak parti içinde kıyım yapılıyorsa… Buna da artık yuhhh denir. dedi.

Gürgöze, Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ teşkilatı yaklaşık 300 gündür kaderine terkedilmiş. Hiç bir üye ile ilgilenilmiyor. Parti halktan kopuk. Partinin tüm kademeleri tuvalete gitmek için bile Gürsel Erol’dan talimat beklemekte. Milletvekilinden habersiz hiç kimse hiçbir çalışma yapamıyor. Herkesi korkutmuş. Bizim gibi birkaç kişi de olmasa CHP’yi kendi mülkü olarak gösterecek. dedi.

CHP’de 3 ihraç ve 42 il delegesinin disiplin işleminin başlatılması hakkında da görüşlerini açıklayan Gürgöze; Gürsel Erol bizlerden korkuyor. Haklı korkmalı da! Bizler kişilere, kişilerin zengin veya yoksul olmasına, kişilerin mezhebine ve inançlarına, kişilerin etnik kökenine, kişilerin mevki ve makamlarına önem vermeden halkçı bir tavır ile görev yaptık, yine o göreve gelecek yine herkese eşit hizmet edeceğiz. Ancak şunu bilsin ki, cem evinde farklı, Palu’da farklı konuşuyorsan Elazığ üyeleri seni taşımaz. CHP’de son günlerin yaşıyorsun, bu günler senin iyi günlerin. Bizler partiye geri döneceğiz, ancak seni tüm Türkiye çok iyi tnıyacak ve bir daha hiç bir parti bürosuna dahi giremeyeceksin.

Gürgöze, Buradan iddiaa ediyorum. Bugün yaşadıklarımız bizlere ikinci Savcı Sayan olayını ortaya çıkaracak. Gürsel Erol bu yaptıklarının sonunda partiden ihraç edilerek AKP’ye kendini kabul ettirecek. Göreceksiniz… Gürsel erol CHP’nin ikinci Savcı Sayanı olacak.

Gürgöze disiplin kurulu kararı kendisine ulaştığı gün hukuki sürecin hemen başlatılacağını belirtirken önemli uyarılarda bulundu.

Gürgöze; alınan bu temelsiz ve hukuk önünde hiç bir anlam ifade etmeyen kararın şahsıma tebliğ edildiği gün tüzüğümüzün uygun gördüğü şekilde itirazlarımızı ve mahkeme sürecini başlatacağız. İstenmeyen zararların meydana gelmemesi için kararın yürütülmesinin durdurulması ve devamında davanın esası sonrasında kazandığımız taktirde kararda imzası olan tüm kurul üyelerine en yüksek meblağ üzerinden maddi ve manevi tazminat davaları açılacaktır. Açılacak davaların meblağı en yüksek dereceden olacak ki, bir daha kimse başına buyruk ve keyfi karara imza atmasın. Bu arkadaşlara açılan ve kazanılan meblağlar en yakın zamanda gerekirse icra yolundan alınacak ki, mağduriyetin ne olduğunu kendileri de yaşayarak öğrensin. dedi.

Gürgöze, biz korkmuyoruz! İhraçlar keyfi olduğunu biliyor, hukuk önünde kazanacağımızdan eminiz. Bizlerin yanında olan arkadaşlar bizim samimi ve düzgün insanlar olduğumuzu biliyor. Bizler alınları ak ve pak olarak geri döndüğümüzde parti binasının önünde davullar çalıp, halaylar çekeceğiz. Bizleri ihraç ederek, kendilerine dikensiz gül bahçesi yaratma düşüncesiyle bu kararı alanlar, aldıranlar, buna alkış çalanlar bizler parti binasına girdiğimizde ne yapacaklar? Yüzümüze utanmadan nasıl bakacaklar? Asıl cevap aranması gereken sorular bu olsa gerek. dedi.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?