Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ milletvekili Gürsel Erol Elazığ’da herkes benim talimatımı yerine getirecek! Aksi taktirde herkesi partiden atarım dedi ve iki ilbaşkan adayı ve Gençlik kolları başkanını ihraç etti.

CHP Elazığ eski il başkanı Zeki Kaplan 16 Kasım 2020 tarihinde görevden alınmasıyla birlikte Elazığ milletvekili Gürsel Erol Elazığ il örgütünü babasının çiftliğine çevirdi. Kendisinin emri altına gireceğini taahaüt eden bir il başkanını Genelmerkez tarafından atanması için yaptığı görüşmeler neticesinde Yavuz Doğdu atandı ve Gürsel Erol partiyi kendisinin malı olduğunu herkese eylemleriyle hissettirdi.

Gürsel Erol’un bu tutum ve davranışına karşı muhalefet yapan Ali Fuat Gürgöze İl başkan adaylığını açıklayınca tepkileri üzerine çekti! Ali Fuat Gürgöze’nin sosyal medyada delegelere yönelik propaganda çalışmalarınını parti suçu diyerek disiplin kuruluna kesin ihraç istemiyle sevkedildi. Disiplin kurulu bu paylaşımların disiplin suçu olmadığına kanaat getirerek dosyayı atanan il yönetimine iade etmesi Gürsel Erol’u daha da hırçınlaştırdı.

Gürsel Erol’un talimadını yerine getirmeyen disiplin kurulunu hukuksuz bir şekilde parti meclisi tarafından görevden el çektirilerek yeni bir disiplin kurulu atanması ile kabul edilmeyen dosyalar tekrar masaya yatırıldı. Veeee Sonuç; iki il başkan adayı, bir gençlik kolları il başkanı partiden ihraç edildi. 42 il delegesi bir ay içinde yapılması muhtemel kongrede oy kullanmasın diye tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel merkezi tüm bu rezilliklere karşı kulağının üzerine yatıyor ve hala iktidar olacağız diyorsa!

olursunuz, bekleyin demekten başka da söz bulamıyoruz!

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?