Elazığ’ın beldesi olan Akçakiraz Belediyesi’nin AKP’li belediye başkanının açıklamaları, bu ne pişkinlik dedirtecek tuhaflikta. AKP’li belediye başkanı Almanya’nın Bremen şehrine “sözde” eğitim görmesi amacı ile yurtdışına gönderilen vatandaşların dönmemesi konusunda yaptığı açıklamada: “Bir dostun hatırına böyle bir şey yaptık.dedi”

Elazığ’da Akçakiraz Belediyesi belediye imkanlarını kullanarak insan kaçakçılığı yaptığı ve yaptıklarının suç olduğunu bildiği halde pişkinlik yaparak “Bir dostun hatırına böyle bir şey yaptık” demesi ve buda yetmezmiş gibi işi daha enteresan cümleler kurarak “Almanya’ya gidip dönmeyen kişiler için belediyeye ikinci el kamyon hediye edilmiş” demesi pişkinlik de zirvenin tezahürüdür.

AKP’li Akçakiraz Belediyesi’nin yanlız olmadığı, Baskil ve Arıcak belediyesi’nin de bu yollar ile insan kaçakçılığı yaptığı medyaya yansımasının ardından AKP medyasında tek bir satır çıkmaması bu organizasyonların AKP genel merkezine kadar ulaşabildiği, asıl müfettiş soruşturmasında daha nelerin çıkacağı merak konusudur.

Akçakiraz da yaptığımız çalışmalarda Akçakiraz’lı bir yurttaşın : “bunlar köpeksiz köyün deyneklisi” cümlesi, aslında herşeyi özetliyor.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?