AKP’li belediyeler Avrupa Birliği projeleri adı altında insan kaçakçılığı yapması, devletin kurumlarını kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanılması, bugüne kadar yapılan yasa dışı insan kaçakçılığını kamu eliyle yapması, AKP’nin yönettiği Türkiye’de devletin kurumlarına da güven kaybettirdi.

Malatya Yeşilyurt belediyesinde CHP genel başkan yardımcısı Veli Ağbaba’nın ortaya çıkarttı insan kaçakçılığı sadece Yeşilyurt belediyesinde olmadığı, Elazığ Baskil ve akçakiraz Belediyesinde de kamu otoritesinin kullanarak Avrupa Birliği projesi adı altında insan kaçakçılığını resmi yollardan yaparak çıkar ve menfaat elde edilmesi akıllara AKP’nin yönettiği Türkiye’de tuzun koptuğu anlamına gelmektedir.

İnsan kaçakçılığı uluslararası ölçekte bakıldığında önemli bir suçtur. Bu suçun devletin kurumları tarafından işlendiğinde suçun kapsamı daha da genişlemektedir. Halk tarafından kendisine hizmet etmesi için halkın oyuyla seçilen bir siyasetçi veya siyasetçiler yönettikleri belediyede nelerin olduğunu göremiyorsan asıl vahim olan budur.

AKP de belediyeler eliyle insan kaçakçılığı içişleri bakanlığı tarafından titizlikle incelenmeli, bu incelemenin sonuçları halka tüm detaylarıyla birlikte anlatılmalıdır.

30 yıl önce Şener Şen’in Almanya’ya yasadışı yollardan insan kaçakçılığı yaptığı filmde bizlere insanların hayalleri nasıl çalındığını düzgün ve Yalın bir şekilde anlatılmıştı. Bugün aynı şeyleri farklı yollardan ve kamu otoritesi kullanılarak yapılıyorsa bunun hesabı elbette sorulmalıdır.

Burada her ne kadar belediye başkan ve yöneticileri suçlu ve kabahatli ise kabahatin asıl büyüğü, AKP’nin o ildeki en üst düzey yöneticileridir.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?