AKP medyası tarafından linç girişimine uğrayan Türk donanmasının Güzide emekli amiralleri, savcılık sorgusu sonrasında adliyeden serbest bırakıldı.

Sürekli darbe paranoyası ile gündemi çarpıdan, her gün AKP hükümetine darbe yapılacak algısını gündemde tutan AKP medyası, Türk ordusunun şerefli amir ellerinin yayınladığı bir bildiri nedeni ile darbeci ilan edip üzerinde tepinmişlerdi.

Darbe bildirisi iddiasıyla gözaltına alınan emekli amiraller savcılık soruşturmasında kanunlara göre 4 günden fazla tutulmaması gerektiği, ancak ek süre isteyerek 8 gün nezarete tutuldu. Bildiri yayınlayan emekli amiralleri kendilerine göre cezalandıran savcılar, Türk adaletinin verdiği kararla amirallerin her biri birer vatansever olduğunu kanıtladı.

Dün akşam 18.30 sularında adliyeden serbest bırakılan Amiraller hayatlarının kaldığı yerden devam ettirmek için evleri’nin yolunu tuttu.

104 emekli amiralin yayınladığı duyuru hakkında değerlendirmelerde bulunan Özdil, “Bugün anlıyoruz ki Ergenekon sürecinde yurt dışına kaçan FETÖ’cü savcıların tanık olarak kullandığı birtakım tipler bu basın duyurusunun üzerinde tepinmişler. Üzerinde birtakım değişiklikler yapmışlar, olmayan şeyleri koymuşlar ve gece yarısı bunu yayınlatmışlar. Bunların hepsine birden baktığımızda burada çok tuhaflık var. Burada buram buram kumpas var. Buram buram tezgah var” dedi.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?