Yeniçağ gazetesi yazarlarından Orhan Uğuroğlu Amirallerin kumpasa geldiğini anlatarak, “Amirallerin yayınladığı bildiri darbe teşebbüsü değil bir kumpastır” dedi.

Yeniçağ gazetesi yazarlarından Orhan Uğuroğlu meclis başkanı Mustafa Şentop’un montrö hakkında açıklama yapmasının ardından başlayan tartışmalar ve amirallerin bir bildiri yayınlaması buna bağlı olarak 103 amiralin darbe içerikli bir bildiri yayınlama iddiası ile 10 Amiralin gözaltına alınmasına neden oldu.

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu’nun verdiği bilgiye göre, adlı web sitesi yöneticisi Zihni Çakır’ın, “Cumhurbaşkanlığı’na yakın birilerine bu konuyu aktardım. Bana bu metni gönderen kaynağım, benden önce de şu anda kabinede olan bir bakana gönderildiğini söyledi” sözlerini hatırlatarak, “104 amiralin bildirisinin nasıl siyasi bir kumpasa nasıl, ‘darbe girişimi’ kumpasına dönüştüğünün net görüntüsü işte budur” diyen Uğuroğlu, devamında şunları kaydetti.

İşin içine, saray girmiş; İşin içine, Cumhurbaşkanlığına yakın birileri girmiş. Ve en önemlisi de işin içine bir bakan girmiş. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yandaş bir televizyon kanalında dedi ki; ‘CHP’ye üye olan 4, aileleriyle üye olan da yaklaşık 18 kişi var. Kimi kardeşi, kimi ablası, kimi oğlu, kimi kızı, aileleriyle beraber. O gece biz sabaha kadar uyumadık, çalıştık ve tüm irtibatlarını ortaya çıkardık. Son 30 günde kimlerle irtibat kurdukları, hangi siyasi parti yoğunluklu irtibat kurdukları çok açık ve net.’ Çeşitli kaynakların iddiasına göre Süleyman Soylu da işin içinde. Ayrıca Halk TV yönetiminden araştırdım, Çakır’ın açıklamalarına iktidar kanalından olumsuz tek bir tepki gelmemiş.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?