Rus Ordu televizyonunun verdiği bilgiye göre, Rus savaş uçakları İstanbul boğazı’ndan geçiş yapan Amerikan savaş gemilerine ateş açtığını sosyal medya hesabından duyurdu. Rus Ordusu S-400 füzelerini Kırım’a taşıması ile Karadeniz’de gerilimin artmasına neden oldu.

Rus Ordu televizyonun kendi sosyal medya hesabından aktardığına göre, Rus savaş uçakları İstanbul boğazı’ndan karadeniz’i çıkan Amerikan savaş gemilerine ateş açtı.

Kırım’ı işgal ettikten sonra S-400 füzelerini Kırım’a taşıyan Rusya Ukrayna’yı atlantik cephesinden kopartmak için savaşı dahi göze alabilecek duruma geldi. Kırım’ın ilhakından sonra gözünü Ukrayna’nın bir başka bölgesi olan Dombas’a diken Rusya Amerika’nın müdahalesine karşı en sert bir şekilde savunmaya geçmiş durumda.

Amerika’nın iki Savaş gemisini Ukrayna ya destek vermek amacıyla Karadeniz sularına çıkartması Rusya’nın tepkisine yol açtı. Rusya’nın “geniş ve kapsamlı bir savaştan kaçırıyoruz” diye bir açıklama yapması, Rusya’nın her olasılığı düşündü ve belki de Amerika ile çatışmaya hazır olduğunu düşündürüyor.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?