Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret gerçekleştirmek üzere Sinop’a gitti. İşlerinin hiç iyi gitmediğini söyleyen bir esnaf, “Valla umudumuz sizde şu anda. Sağ partiliyiz ama bundan sonra CHP’liyiz” dedi. Enflasyondan şikayet eden bir esnaf ise, “Etiket değiştirmeye yetişemiyoruz yani ekonomimiz güzel olduğu için.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Sinop’ta ilk durağı olan Boyabat ilçesinde esnaf ziyaretinde bulunarak esnafın sorunlarını dinleyip çözüm önerilerini anlattı.

“ETİKET DEĞİŞTİRMEYE YETİŞEMİYORUZ”

Enflasyondan şikayet eden bir esnaf, “Etiket değiştirmeye yetişemiyoruz yani ekonomimiz güzel olduğu için… Ürün bugün 20 lira, yarın 25 lira. Ürünü aldığım fiyata satarsam neden açtım dükkanı? Bunu 20 liraya alıyorsam 25 liraya satmak zorundayım. Yarın 25 liraya alıyorum, 30 liraya satmak zorundayım… Enflasyon takla attı” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu esnafa, “Değiştireceğiz inşallah” diye yanıt verdi.

“UMUDUMUZ SİZDE”

Bir başka esnaf ise Kılıçdaroğlu’nun “İşler nasıl?” sorusuna, “Perişan. Umudumuz sizde” sözleriyle karşılık verdi. “Hepsini düzelteceğiz” diyen Kılıçdaroğlu, “Çok büyük sıkıntı var biliyorum. Esnafın büyük sıkıntısı var biliyorum. Evine ekmek götürmekte zorlanıyor biliyorum. Vatandaşın geliri çok düşük, alışveriş yapmakta zorlanıyor biliyorum. Ama bütün bunların hepsi düzelebilir” şeklinde konuştu. Esnaf, “Valla umudumuz sizde şu anda. Sağ partiliyiz ama bundan sonra CHP’liyiz” yanıtını verdi.

DÖNER USTASI KILIÇDAROĞLU’NA DÖNERDEN İKRAM ETTİ

Türkiye’de ilk olduğunu söyleyen  döner ustası Hafize Özgün, Kılıçdaroğlu’na kendi eliyle döner keserek ikram etti. Kılıçdaroğlu dönerin çok lezzetli olduğunu belirterek, “Hanım eli değince daha güzel oluyor tabi” dedi.

Kaynak: Sözcü

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?