Koronavirüs pandemisi nedeniyle yurdun birçok ilinde kıskanmaya gidildiği, Elazığ’da riskli bölgeler arasına girerek kısıtlamanın uygulanması Elazığ esnafına büyük darbe vurdu.

24 Ocak depremi ile büyük bir yara falan Elazığ esnafı, kötüleşmesini ve dükkanlarını aşamasına neden oldu.

Elazığ’da son 1 yıldır dükkanını atamayan esnaf bu kısıtlamaların önemli ölçüde esnafa büyük darbe vurduğunu, devleti ise özellikle Elazığ için hiçbir konuda destek olmadığını söyleyerek “devlet bugünler için var olması gerekiyor” diyerek tepkisini gösterdi.

özellikle merkez medyanın Elazığ’da sorunlar çözüldü diye yaptığı haberlerin doğru olmadığını söyleyip “bunlar AK Parti’ye yalakalık yapıyorlar elazığ’ın gerçeklerini çarpışıyorlar” gerek merkez medyanın yalan haber yaptığını ve elazığ’ın gerçeğini yansıtmadığını söylediler.

Elazığlı bir esnaf “hükümet tarafından şehir ve bölgeler arasında farklı uygulamalar yaptığı ve afet nedeniyle Giresun da esnaflara faizsiz kredi kullanması için karar alanlar Elazığ afet ve pandemiden daha daha çok etkilense de aynı imkân sağlanmaması bizleri derinden yaraladığını, kendimizi üvey evlat olarak görmemize neden olduğunu belirtmek ve tepkimizi göstermek hakkımızdır” dedi.

Elazığ esnafı devletten destek istiyor, bu desteğin de anasının ak sütü gibi Hakkı olduğunu düşünüyor.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?