Elazığ Ağın Kadınları Tarımsal Kalkınma Kooperatifi başkanı Samiye Genç kooperatif ve kooperatifçiler güç birliği için sahaya ineceğini, 200 civarında kooperatif ve kooperatifçi içinde uzmanları da barındıran kooperatifçiler platformu ile pazarlama ve satış konusunda ilke birlikteliği yaptıklarını ve bu birliktelik ile sahaya ineceklerini açıkladı.

Elazığ Ağın kadınları Tarımsal kalkınma kooperatif başkanı Samiye Genç kamoyuna bir basın açıklaması ile duyurduğu açıklamada Kooperatifçiler birliğinin Türkiye’de kooperatifçiliği üreticiler içinde daha da geliştirerek sahada pazarlama ve satış alanında işbirliklerini daha üst noktaya getireceklerini yaptığı basın açıklamasında vurguladı.

Ağın Kadınları Tarımsal Kalkınma kooperatifi başkanı SamiyeGenç’in basın açıklaması:

KOOPEARTİFÇİLER PLATFORMUBASIN DUYURUSU -1

Tarih : 01.04.2021

Sayı: 2021/01

Kooperatifçiler Güç Birliği İçinde Sahaya İniyor!

Bünyesinde ülkemizin tüm coğrafi bölgelerinden 200 civarında kooperatif, kooperatifçi ve uzmanı barındıran Kooperatifçiler Platformu, özellikle satış ve pazarlama faaliyetlerinde birlikte hareket etme konusunda ilke kararı alarak çalışmalarına hız verdi.

Konu hakkında açıklama yapan Kooperatifçiler Platformu Yürütme Kurulu şunları dile getirdi: “Kooperatifçilik son zamanlarda ülkemizin gündemine yoğun şekilde girmeye başladı. İşin doğası gereği, sorunlarını tek başına çözmekte zorlanan kişi ve gruplar bir araya gelerek dayanışma, güç birliği ve işbirliği içinde hareket etmeye başladı. Bu durum oldukça umut verici ve güzel bir gelişme. Ancak sahadaki gözlemlerimizde kooperatiflerimizin üretim ve satış-pazarlama planları hazırlama ve uygulama alanlarında sorunlar yaşadıklarını görüyoruz.

Benzer sorunları mali ve yönetimsel konularda da gözlemliyoruz. Platform olarak, bizimle birlikte hareket eden uzman ve akademisyenlerimizin yardım ve destekleriyle tespit ettiğimiz sorunlara ve gelişmelere yönelik eğitim ve geliştirme programları düzenliyoruz. Yaptığımız görüşmelerde ve toplantılarda çok önemli bir konunun daha birlikte çözülebileceğini gördük. O da satış-pazarlama faaliyetleridir.

Gerçekten kooperatiflerimizin üretim yapabilediklerini, buna karşılık ürün ve hizmetlerini pazara sunmada sorunlar yaşadıklarını görüyoruz.Kooperatiflerimizin satış-pazarlama faaliyetlerinde yaşadıkları sorunların çözümleri için birçok görüşme ve toplantı düzenledik. Buralardan ortaya çıkan sonuç, kooperatiflerimizin evrensel kooperatifçilik ilkelerine uygun biçimde birlikte hareket etmesi zorunluluğu oldu. Üzerinde görüş birliğine varılan ilke kararına göre kooperatiflerimiz kendi tüzel kişiliklerini sürdürürken, onların satış-pazarlama faaliyetlerini dayanışma ve işbirliği içinde yapmalarının yolları aranacaktır.

Buradan hareketle Platform olarak dileyen her kooperatifin içinde yer alacağı ortak bir e-ticaret sitesinin oluşturması çalışmalarına başladık. Ayrıntıları önümüzdeki günlerde taraflarla paylaşılacak olan e-ticaret sitesinde, önceden belirlenmiş ilke ve şartlara uyan her kooperatif rahatlıkla yer alacak ve ürünlerini pazara sunabilecektir. Böylelikle kooperatiflerimiz çağın olanaklarından yararlanarak ürünlerini ülkemizde ve dünyada alıcıya ulaştırmaya başlayacaktır.

Faaliyetlerimizi özetlemek gerekirse kooperatifçiler güç birliği içinde sahaya iniyor!”

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?