CHP Elazığ il başkan adayı Ali Fuat Gürgöze CHP Elazığ il olağanüstü kongresi hakkında görüşlerini açıkladı. Elazığ il başkan adayı Ali Fuat Gürgöze: “Elazığ il başkanı ve yönetiminin 16 Kasım 2020 tarihinde görevden alınması nedeni ile görevden alınma tarihi itibariyle 45 gün içinde olağanüstü kongreye gidilmesi gerekirken tüzük ihlal edilerek sudan gerekçeler ile kongre yapılmak istenmiyor”dedi.

İl başkan adayı Gürgöze: Elazığ pandemi salgını il sıralamasında turuncu sarı ile kongre yapmaya uygun iken genel merkez ve mevcut atanan geçici yönetim tüzüğün temel esaslarından olan kongrenin yapılması için hiç bir adım atmadığı gibi, hiç bir adaya da herhangi bir bilgi verilmiyor. Bizler, AKP’nin antidemokratik uygulamalarını eleştirirken, kendi partimizde delegeyi yok sayarak atama ile süreci götürmeye çalışıyoruz.

Gürgöze geçici atamanın kalıcı olması ahlâkî değil! “Siyasi partiler kendi yöneticilerini kongre veya kurultaylar ile seçer. Kongrelerde kim delege tarafından seçilir ise, tüm üyeler seçilen arkadaşımızın ve partimizin başarısı için görev ister ve sahada tüm benliği ile çalışır. Ancak “delegeyi güvenmiyorum ve onun için kongre yapmıyorum” diyerek ve pandemiyi de gerekçe göstermek ahlâkî değildir.

Her adayın kriterine göre delege olmaz. Mevcut delegenin tercihine güvenerek biran önce ve derhal olağanüstü kongre kararının alınması ve kamuoyuna açıklanmasını ısrarla talep ediyoruz.

CHP, CHP’li delegelerin seçtiği üyeler tarafından yönetilir. Kayım anlayışı CHP’yi yok eder” dedi.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?