Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kızı Sümmeye Erdoğan Albayrak’ın da içinde bulunduğu KADEM istanbul sözleşmesi hakkında açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanının kararnamesi ile yürürlükten kaldırılan İstanbul sözleşmesi için KADEM’in açıklamasında ” “İstanbul Sözleşmesi kadına şiddetle mücadele için önemli bir girişimdi. Geldiğimiz noktada zemininden koparılmış ve toplumsal bir gerilim öznesi haline dönüştürülmüş durumda. Verilen fesih kararını da bu gerilimin bir neticesi olarak okuyoruz. Şiddetle mücadele noktasında uygulamalardaki sorunların giderilmesi için tüm gücümüzle çalışacağımızı kamuoyuna ilan ediyoruz” denildi.

Daha önce İstanbul Sözleşmesi’ne verdiği destekle tanınan KADEM, sözleşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla feshedilmesinin ardından  sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı: 

VERİLEN FESİH KARARI GERİLİMİN NETİCESİ: İstanbul Sözleşmesi kadına şiddetle mücadele için önemli bir girişimdi. Geldiğimiz noktada zemininden koparılmış ve toplumsal bir gerilim öznesi haline dönüştürülmüş durumda. Verilen fesih kararını da bu gerilimin bir neticesi olarak okuyoruz.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?