Lozan tartışmaları olduğunda: “Erdoğan’a itaat edeceksiniz” diyen Akit gazetesi yazarı Mustafa Albayrak, Ayasofya imamını eleştirenleri linç eden gruba dahil oldu. Albayrak, Mehmet Boynukalın’ı eleştiren Kübra Par’ın ‘İslama savaş açtığını’ savundu.

Medeni kanunu ve laikliği hedef alan Ayasofya imamı Mehmet Boynukalın’a yönelik sert bir yazı yazarak “Hadsiz imama karşı Özlem Zengin’in yayındayım” diyen Habertürk yazarı Kübra Par’la ilgili Twitter hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Akit gazetesi yazarı Mustafa Albayrak, ‘’Sen Hatçesin, bir imama laf edemezsin. Bırak o işi Habertürk TV’deki başkaları yapsın. İslam’a savaş açmak sana düşmez Hatçe Kübra’’ sözleriyle tepki gösterdi.

Kübra Par’ın Erzincanlı olduğunu söyleyen Albayrak, ‘’Erzincanlılar yiğit ve mert insanlardır. Sen Erzincanlı olmaktan utanan ve bu gerçeği saklayan bir eziksin Hatçe Kübra. Üstelik Hatçe isminden de utanıyorsun. Soyadın Parmaksızoğlu’ndan da utanıp, ‘’Par’’ yaptın. Pervin Par gibi. Sen kompleks içinde bir imam gelinisin’’ dedi.

Kübra Par’ın hem annesinin hem de kayınvalidesinin başörtülü olduğunu söyleyen Albayrak, ‘’Baban dindar bir esnaf, kayınpederin imam, kocan da imam hatipli, kocanın abisi Ahmet Hakan da imam hatipli. Sekülerizm militanlığı yaparak bu kimliğini unutturamazsın ‘Beyaz Türklere’ Hatçe Kübra Parmaksızoğlu!’’ açıklamasında bulundu.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?