16.11.2020 tarihine 1286 sayılı MYK kararı ile Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ il başkanı görevden alınarak yerine 7 kişilik bir kurul 45 gün içerisinde kongreye götürmesi için atanmıştı. Pandemi gerekçe gösterilerek Kongre bu güne kadar yapılamadı.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ il örgütü delege ve üyeleri bu durumdan çok rahatsız olduğunu her fırsatta dillendirerek “Kayım anlayışına karşı çıkan bir partinin, kendisi kayım anlayışı ile bir teşkilatı yönetemez” diyerek tepkisini gösterdi.

CHP Elazığ üye ve delegeleri CHP seçmeninin adım adım HDP’ye kaydığını, bu gidişata birileri dur demez ise 30 Mart 2014 tarihindeki yerel seçimde yanlış karar alındığı için CHP seçmenini bir başka partiye yönlendirilmesi kabul edilemez. Haberde İsminin verilmesini istemeyen CHP delegesi, “Elazığ’dan HDP bir milletvekili çıkartırsa bunun sorumluluğunu kimse kaldıramaz. Kongre yapmayarak kayım anlayışı ile yönetilmek CHP için büyük bir ayıptır” dedi.

CHP pandemi nedeni ile MYK kararı ile kongreleri ertelemişti. Oysa, bu gün ülkenin büyük bir bölümünde olduğu gibi, Elazığ’da da CHP Elazığ milletvekili miting ve toplantılar yapıyor. Yüzlerce insanı bir araya toplayarak siyasi çalışmalar yapabiliyor. Cem evlerinde aşure dağıtımında “video da görüldüğü gibi” lebaleb insanları bir araya getiriyor. Demek ki pandemi koşulları kongre yapmaya müsait iken, bilerek ve isteyerek kongre yapılmak istenmiyor.

AKP eriyor, İYİ parti yükseliyor, CHP akp erimesine rağmen ya yerinde sayıyor yada oy kaybediyor.

Taşıma suyu ile değirmen dönmez demiş” atalarımız.

CHP üye ve seçmenleri yok sayılarak da iktidar olunmaz!

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?