Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal 7 ekranlarında Mehmet Acet’in sunduğu ‘Başkent Kulusi’ programında Hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi, Elazığ halkının gazını almaya yönelik köşeli sözler söyledi.

Bakan Kurum, programda başta kentsel dönüşümlerde vatandaşın kendi mahallesinden koparılmasının yanlışlığı olmak üzere birçok konuda açıklamalar yaptı.

Türkiye’de 6,7 milyon konutun dönüştürülmesi gerektiğini ifade eden Bakan Murat Kurum, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuya siyaset üstü baktığını söyledi.

“VATANDAŞIN RIZASINI ALMALIYIZ”

Geçtiğimiz günlerde Elazığ’da AFAD tarafından çekilen ve insanları bölgesel özelliklere ve taleplerini dikkate almayan toplu kuraya olan itirazların ne kadar haklı olduğunu, gerekçeleri ile birlikte bir kez de Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ortaya koydu.

“Vatandaş kentsel dönüşümü yerinde istiyor. Çevresinden ayrılmak istemiyor. Onların rızasını almalıyız.” Cümleleri ile Elazığ AFAD’ın çektiği kuraların yanlış olduğunu bir kez de Bakan Kurum tarafından ifade edilmesi, kurumları da bağlayacak bir açıklama olarak değerlendirildi.

Sayın bakan Kurum’un tepkiler karşısında geri adım atar gibi yapsa da, TOKİ Çevre ve şehirciliğe bağlı bir kurumdur. Sayın bakan Murat Kurum’un haberi olmadan bir şey yapabilmesi mümkün müdür? Elazığ halkı artık eskisi gibi değil/olmayacak da. Biraz hak arayınca Hükümet veya Cumhurbaşkanlığı nezlinde dikkate alındığını Elazığ halkı gördü. Demek ki koşulsuz biat eden değil, soran, sorgulayan ve hakkını arayan değer görüyormuş. Elazığ halkı uyandı.

Bakalım bu tepkiler toplu kuranın iptalini ve bölgesel kuranın yolunu açacak mı?

Kaynak: Sondakika23

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?