Üst düzey bir yönetim yetkilisi CNN’e, Biden yönetimi geçen ay Kuzey Kore’ye birden fazla kanaldan ulaşmak için perde arkası bir girişim başlattı, ancak Kim Jung şu ana kadar tepkisiz kaldı.

Yetkili, “Artış risklerini azaltmak için, New York da dahil olmak üzere Şubat ortasından itibaren birkaç kanal aracılığıyla Kuzey Kore hükümetine ulaştık” dedi. “Bugüne kadar, Pyongyang’dan herhangi bir yanıt almadık. Bu, ABD’nin birden fazla girişimde bulunmasına rağmen, Kuzey Kore ile aktif bir diyalog olmadan bir yıldan fazla bir süredir devam ediyor.

“Yetkili, sosyal yardımın neleri gerektirdiğine dair daha fazla ayrıntı vermedi, ancak yönetimin, “Kuzey Kore’nin Kuzey Kore’ye yönelik artan tehdidi ele almak için mevcut tüm seçeneklerin değerlendirilmesi de dahil olmak üzere, Amerika Birleşik Devletleri’nin Kuzey Kore’ye yönelik politikasını kurumlar arası incelemesini” yürüttüğünü belirtti. komşular ve daha geniş uluslar arası toplum.”

Yetkili, gözden geçirme sürecinde, yönetimin, Trump yönetiminden bazı yetkililer de dahil olmak üzere, Kuzey Kore politikası konusunda tecrübesi olan eski hükümet yetkililerine danıştığını söyledi. ABD ayrıca Japonya ve Güney Kore’den müttefiklerle temas halindedir.

Yetkili, “Yoğun, çok paydaşlı politika incelememizi önümüzdeki haftalarda tamamlamayı dört gözle bekliyoruz,” dedi.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?