Deprem konutları araştırma komisyonu üyesi AKP İstanbul milletvekili Abdullah Güler vatandaşa bağırmasına Gürsel Erol Babanızın hayrına mı yapıyorsunuz, diyerek tepki gösterdi.

24 Ocak 2020 Elazığ depremi ile evleri yıkılan depremzedelere TOKİ tarafından yaptırılan evlerin ihtiyaca cevap vermemesi nedeni ile Elazığ halkında büyük bir tepki oluştu. Elazığ’ın biriken bu sorunlarını TBMM genel kurulunda yüksek perdeden dillendiren CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol’un araştırılmasını istemesi üzerine meclis araştırma komisyonu oluşturularak çalışmalarına başlaması için Elazığ’a geldi.

12 Mart Cuma günü, Mustafa paşa da deprem konutlarını ziyaret eden araştırma komisyonu vatandaşın tepkileri ile karşılaştı. Bir vatandaş: böyle ev mi olur, 2+1 diye tepki gösterince! AKP İstanbul milletvekili Abdullah Güler: evlerin maliyeti yüksek, sizlere yansır. 100 metre kare ev 70’e de düşer, 60’şa da. bu gayet normal demesi üzerine Gürsel Erol: Babanızın hayrına mı yapıyorsunuz. Adan depremde evini kaybetmiş, mağduriyet yaşamış siz vatandaşa tepki gösteriyorsunuz. dedi.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?