Levent Gültekin İstanbul’un Bakırköy ilçesindeki Halk TV binasının önünde bir grup tarafından saldırıya uğradı.

Gazeteci Şirin Payzın Twitter üzerinden şunları yazdı: “Levent Gültekin’e herkesin ortasında ve sivil polislerin gözü önünde saldırdılar.. Rezalet Bu yumruklar bütün gazetecilere, habercilere, muhalif düşünen herkese.. Geldiğimiz nokta budur.”

21. dönem İstanbul Milletvekili Nesrin Nas ise şunları kaydetti: “Levent Gültekin’e 20-25 kişi saldırmış. Kendisi iyi. Birazdan programa da çıkacak. Çeteleri sokağa salmışlar, konuşan, eleştiren herkesi susturmaya çalışıyorlar.”

Gültekin, bir programda MHP’nin kurucusu Alparslan Türkeş için şu ifadeleri kullanmıştı: “Türkeş milliyetçilik hastalığını, ırkçılık hastalığını bu ülkenin milyonlarca evladının zihnine bolca dökmüş, sırf o milliyetçilik biz ülkeyi herkesden daha fazla seviyoruz tuhaflığıyla, milyonlarca gencin hayatını karartmıştır.”

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Twitter hesabı üzerinden Gültekin’i şu ifadelerle hedef göstermişti: “Levent Gültekin adındaki azınlık ırkçısı gazeteci ve yazar taslağı, açıkça ilan edemediği bölücülük ve Türk düşmanlığını, duçar olduğu MHP nevrozu üzerinden teşhire çalışıyor. Hangi mahfillere hizmet ettiği belirsiz bu müstemleke tipi sözde gazeteci; Türkiye gerçeklerinden uzakta, vicdanını hapsettiği bir sırça köşkte, amansız psikolojik ihtilaçlar içinde kendini paralıyor. Bir tür cinnet hâlindeki bu zavallı Gültekin; milletin sevdiklerinden nefret ediyor, değer verdiklerini kötülüyor, saygı duyduklarını tahkire yelteniyor, itibar sahiplerinin halk nezdindeki yerini kin ve nefretle taşlıyor. L. Gültekin’in kulakları tırmalayan üslubu, mantık örgüsü ve akıl kırıntısından azade ifadeleri, rastgele tokatlanan dümbeleğin gürültüsüne benziyor. Gültekin; yüreğindeki karamsarlık ve tatminsizliğin, ruhundaki hastalıkların acısını merhum Başbuğ Alpaslan Türkeş’e ve MHP’ye düşmanlık ederek yatıştırmaya çalışıyor. Levent Gültekin, kendine gazeteci ve yazar süsü veren medya şarlatanlarıyla fikir dolandırıcılarına pek manidar bir örnek… Bu hasta herifi adam sanıp programlarında yer veren TV kanalları da kendi ufuksuzluklarını ele veriyor.”

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?