Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ eski il başkanı Zeki KAPLAN 16 Kasım 2020 tarihinde MYK kararı ile görevden alındı. Zeki KAPLAN 3 dönem arka arkaya ve son seçimde rakiplerini ezici bir çoğunluk ile geçerek seçilen Elazığ’da ilk il başkanı olması sebebiyle Elazığ’ın sorunları ve partisi hakkındaki sorularımıza samimi tavırlar ile yanıt verdi.

 • Sayın Başkan, Siz görevden alındıktan sonra kongre yapılması gerekmiyor mu?
 • Zeki KAPLAN : Cumhutiyet Halk Partisinin Tüzügü’nün 26.Maddesinin 2. Bendinde İl Başkanı ve yönetim kurulunun boşalması yada görevden alma yazısının ilgili tarafa bildirilmesi tarihinden itibaren Yerine atanan 7 kişilik geçici kurulun 45 gün içinde seçim yapma zorunluluğunun olduğunu açık bir şekilde belirtilmiştir. Geçici Kurul’un Örgütlerden sorumlu Genel Başkan Yardımcımızla görüşerek Covid-19 sürecinin yani etkisinin İlimizde azaldığı okullar ve iş yerlerinin açıldığını belirterek en kısa sürede Olağan üstü kongrenin yapılmasını istediklerine dair yönetim kurulu kararı ile bir üst birime bildirmesi gerekmektedir.
 • Sayın Başkan, tekrar aday olacak mısınız?
 • Zeki KAPLAN : Ben bugüne dek partimin ve Elazığ örgütünün menfaatleri doğrultusunda hareket ettik. Örgütüm ile birlikte Elazığ ve Elazığ halkının menfaatleri doğrultusunda çaba harcadık. 5 Yıllık İl Başkanlığım süresince hep böyle davrandım. Hiç kimseyi dışlamadan birlik beraberlik içinde bir örgüt bütünlüğünü arzu ettim. Ve örgütümü bu prensipler içinde yönettim. Partimin bana ihtiyacı olursa, Yada bana ihtiyaç olduğunu his edersem, Yada bana Partililerimiz tarafında böyle bir teklif gelirse o zaman örgütümüz ve İl Kongre delegasyonu, ilçe örgütlerimiz, halkımız ve birlikte hareket ettiğimiz arkadaşlarımız ile konuşup durum değerlendirmesi yapabiliriz. İl Başkanı Adayı olmam o kadar da önemli değil, önce seçim takviminin belirlenip açıklanmasında yarar var.
 • Sayın Başkan, CHP Elazığ milletvekili Gürsel Erol ile aranızda ki sorun nedir, Size karşı neden savaş açtı?
 • Zeki KAPLAN : Sayın Gürsel Erol Partimizin Milletvekilidir. Benim ne Sayın Erol’la ne başkasıyla hiç bir sorunum olmadı. Benim bir şey açıklama yada söylememe gerek yok Sayın Erol kendisi medyada açık bir şekilde açıkladı İl Başkanıyla aynı dilden konuşamadık ve konuşamıyoruz dedi. Bu açıklamadan sonra başka nedenler aramak kimseye yarar sağlamaz. Bunu sorun yapanlar sadece partimize zarar verir.
 • Sayın Başkan, Mevcut atanan yönetimin çalışmaları sizce nasıl, başarılı görüyor musunuz?
 • Zeki KAPLAN: Geçici kurul’un göreve geldiği tarihten bu güne kadar partimiz yararına mutlaka iyi çalışmalar yapmışlardır.
  Vatandaşın ve partililerimizin takdiri çok önemlidir.
  Yapmış oldukları ve yapacakları hizmetlerinden dolayı kendi adıma teşekkür ederim.
 • Sayın Başkan: Elazığ depremi sonrasında yapılan TOKİ konutlarında çok sorun yaşandığı basın kanalı ile vatandaşa ulaştı siz bu sorunların giderileceğini düşünüyor musunuz?
 • Zeki KAPLAN: 24 Ocak Elazığ depreminden sonra yapılan deprem konutlarından vatandaşın bir kısmı memnun değil. Vatandaşlar Konutların çok küçük ve dar olduklarından yakınmaktadırlar.
  Özellikle köylerde yapılan konutlarda sorun yaşanmaktadır.
  Konutların çoğu halen hak sahiplerine teslim edilmediği ve bazılarının da kuraları çekilmediği görülmektedir. TOKİ bölgesinde binlerce insan yaşayacak. Bu ailelerin yüzlerce gençleri ve çocukları var insanca yaşama hakları var. Buralarda alt yapı, yol , Okul ve sağlık ocağı yok. Özellikle İlk okul ve Lise okullarının acilen yapılması çok önemlidir.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?