Ankara‘da evinde ölü bulunan Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen (21) ve babası Mehmet Esen‘e yönelik sözleri nedeniyle sevgilisi Ümitcan Uygun ile babası Durak Uygun hakkında, ‘kişinin hatırasına hakaret’ suçundan iddianame düzenlendi. İddianamede baba ve oğlunun 7 aydan 4,5 yıla kadar hapsi talep edildi.

Ankara’nın Keçiören ilçesindeki evinde ölü bulanan Aleyne Çakır’ın sevgilisi Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun hakkında, Çakır’ın babasına yönelik cinsel istismarda bulunduğu sözlerine yönelik ‘Kişinin hatırasına hakaret’ ve ‘Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından 4.5 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Ankara Keçiören ilçesindeki evinde iple asılı şekilde ölü bulunan kamuoyunda Aleyna Çakır olarak bilinen Sema Esen’in sevgilisi olan Ümitcan Uygun hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Çakır’ın ölümünden önce darp ettiği görüntüleri ile gündeme gelen ve hakkında ‘Konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘tehdit’ suçlarından dava açılan Uygun mahkemede kendisini ‘Astım hastası olduğu için vurunca bayıldı’ diyerek savunmuştu.

Çakır’ın ailesi Ümitcan Uygun’un abisi hakkında koruma kararı aldırmış, ailenin avukatı Uygun’un abisinin tehditlerine devam ettiği gerekçesi ile koruma kararı talebinde bulunduklarını ve silahlara da el konulması kararı verildiğini söylemişti.

UYGUN, ÇAKIR’IN BABASINI SUÇLADI
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında uyuşturucu kullandığı görüntülerini sosyal medyada paylaşan Ümitcan Uygun tutuklanarak cezaevinde gönderilmişti. Uygun, kızının ölümüyle ilgili kendisini suçladı.

Mehmet Esen’e yönelik suçlamalarda bulunarak Uygun ve babası Durak Uygun, Mehmet Esen’in, kızına cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdü. Mehmet Esen’in avukatı, baba ve oğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

UYGUN VE BABASI HAKKINDA İDDİANAME HAZIRLANDI
Suç duyurusunun ardından yürütülen soruşturma kapsamında Ümitcan Uygun ve babası Durak Uygun hakkında, ‘Kişinin hatırasına hakaret’ ve ‘Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret’ suçlarından 4. Yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Ankara Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianamede, Ümitcan Uygun ve Durak Uygun’un kişinin hatırasına alenen hakaret suçlarını işlediği hususunda kamu davası açılabilmesi için yeterli şüphe oluştuğu ifade edildi.

Dosya arasında bulunan uzlaştırmacı raporuna göre, tarafların uzlaşamadıkları, buna göre şüpheliler hakkında üzerine atılı suçtan kamu davası açılmasının gerekli olduğu belirtildi.

Kaynak: Sabah.com

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?