Lokantalar, kafeler ve restoranlar açılacak mı sorusuna yanıt aranırken son dakika haberleri de yakından takip ediliyor. Bu mekanlar uzun bir süredir yalnızca paket servis ve ‘gel al’ şeklinde hizmet veriyor. Bugün gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı’nda kafeler ve restoranlar için de kararlar alınması bekleniyor. Bu noktada, lokantalar, restoranlar ve kafeler ne zaman açılacak sorusuna ilişkin gelişmeler de esnafın bir numaralı gündem maddesi olarak dikkat çekiyor. Vaka artışı sebebiyle ertelenmek zorunda kalınan açılışlar için yeni bir formül masada yer alıyor.

Gösterilecek yorum yok.

Kafeler, restoranlar ve lokantaların açılması konusunda alınacak kararlar merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamada, Mart ayı itibarı ile yeni normalleşmenin başlayacağı belirtilmişti. Vaka sayısındaki artışa bağlı olarak kafelerin, lokantaların ve restoranların durumu da en çok araştırılanlar arasında yerini aldı. Kafeler ve restoranlar ne zaman açılacak sorusuna ilişkin net cevap, bugün gerçekleşecek olan Kabine Toplantısı ile yanıt bulacak.

KAFELER VE RESTORANLAR AÇILACAK MI?

Yeni normalleşme kapsamında yüz yüze eğitimin yanı sıra, açılacak olan mekanlarla ilgili de kararların alınması bekleniyor. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden nasıl bir açıklama yapılacağı beklenirken özellikle yemek sektöründeki esnafın beklediği müjdeli son dakika haberi için yoğun mesai harcanıyor.

LOKANTALAR, RESTORANLAR VE KAFELER NE ZAMAN AÇILACAK?

Kabine Toplantısı öncesinde, kulislerde konuşulanlara göre restoranlar, lokantalar ve cafeler için yeni bir formül daha üretildi. Kovid-19’la mücadele sürecinde yeni normalleşmeye geçilirken tedbir elden bırakılmayacak. Restoran ve kafelerin pozitif vaka takibini kolaylaştıracak şekilde açılması gündemde.

Whatsapp Hattı >>
Yardıma mı ihtiyacınız var?
BİZİM MEYDAN | Canlı Destek
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?